Po podróży…

maria, 31.10.2010

    Kilka fotek z podróży-urlopu na południe Polski. Odwiedziny u córki z wnukami na Śląsku i kuzynki w Krynicy. Wizyta na grobach teściów w Tarnowie i krótki przystanek w Bieszczadach nad Soliną :)

krynica_03
krynica_01
krynica_02
krynica_04
krynica_05

     Teraz czas zabrać się do pracy… kolejne nasturcje :)
     pozdrawiam, maria

Kament. wyłącz. Więcej

Wazony z papieru i sznurka

joanna, 29.10.2010

     Jakiś czas trafiłam na ciekawe publikacje, jak wykonać wazony i ozdoby z papierowych pasków. Dokładnie ze zrolowanych pasków z pociętej gazety. Wariacje na temat wyglądały na niesłychanie proste do wykonania, w praktyce już nie tak bardzo…
     Moje pierwsze dzieło to raczej taka próbka, czy to w ogóle funkcjonuje i jak. Efekt poniżej :)


wazon

Żeby sobie poprawić nieco humor, kolejny wazon powstał na drucianym szkielecie, a papierowe paski zastąpił sznurek typu twist-art.


wazon_02

     Zdjęcia trzeciego i jak na razie ostatniego dzieła nie posiadam. Dołączę wkrótce. Dość powiedzieć, że wazon przypomina kształtem ten pierwszy, ma ponad metr wysokości i był “pleciony” na tekturowym szablonie, który potem wyciągnęłam.
     Zdjęciom z publikacji przyglądam się nadal, próbując rozgryźć w czym rzecz, a tymczasem sąsiedzi mają spokój z walającymi się po całej klatce schodowej gazetkami reklamowymi z marketów :).
joanna

Kament. wyłącz. Więcej

Bukiet dla fana lotto :)

joanna, 29.10.2010

     Przeglądam zdjęcia bukietów z tych odłożonych “do wstawienia na później” (w domyśle – jak tylko będzie wolna chwila :) i wpadło mi w oko takie cudo…

lotto

     Bukiet jakich wiele, wykonany z elementów prezentowanych w naszym ebooku, ale zamówienie niestandardowe. Bo wśród kwiatków powinno znaleźć się jeszcze miejsce na… kupony Lotto :). A ponieważ te miały dojść później, pierwsza wizja, by poskładać je w jakieś kwiecie, odpadła. Rozwiązaniem okazały się odpowiednio poskręcane w spirale łodyżki pojedynczych kwiatków z perełką. Proste!

     Kupony Lotto to tylko przykład, do bukietu można dołączyć zwinięte życzenia, wierszyki, kartki na cukier :) itp.
Powodzenia!
joanna

Kament. wyłącz. Więcej

Złote róże

joanna, 27.10.2010

     Pomysł na złote róże powstał przypadkiem. Pokazywałam mojemu przyjacielowi zdjęcia zwykłych, czerwonych róż w komórce i bardzo mu się spodobały. Ale zapytał o złote… Takie sobie wyobrażał w swoim nowocześnie – biało-stalowo-skórzanie – urządzonym pokoju :)

     Krepina o złotym kolorze jest dostępna na rynku. Problem z nią tylko taki, że jest jednostronnie farbowana, dość droga i jednak nie taka “metaliczna”, jakby się chciało. Trzeba było uciec się do innego sposobu :)

     Pomocny okazał się tutaj zwykły “złoty” spray, jaki można zakupić w hurtowniach z materiałami dekoracyjnymi, sklepach motoryzacyjnych lub na Allegro. Wykonane przez mamę róże z białej krepy, sztuk 14, spryskałam w piwnicy, a potem wystawiłam na balkon, żeby uleciały szkodliwe opary. Dla fantazji pozostawiłam gdzieniegdzie białe miejsca na listkach i łodygach. Jeśli komuś zależy na pięknym, metalicznym efekcie trzeba niestety przyłożyć się do pryskania i nałożyć przynajmniej ze dwie warstwy.

     Szczególnie imponujący widok przedstawia zebrany bukiet takich złotych róż, niestety mój znajomy porozdzielał je aż na trzy wazony, żeby ozdobić również korytarz :) Przy tej okazji wyszła kolejna rzecz: postawienie kwiatów przy lustrze dosłownie “podwaja” wrażenia wizualne.

     Może warto wypróbować ten pomysł na zbliżające się święta? Zamiast kolejnych szyszek i gałązek świerku obsypać złotem zwykłe róże…
powodzenia, joanna


zlotka_01

zlotka_04

zlotka_02

zlotka_03

Komentarze (2) Więcej