Proste drzewko na walentynki

joanna, 04.02.2011

     Ten pomysł na ozdobę walentynkowego stołu jest tak prosty do wykonania, że mając przygotowane materiały, można poradzić sobie z nim w niecałą godzinę. Do walentynkowego drzewka potrzebne będzie kilka rozłożystych gałęzi (najlepiej brzozowych), kilka lub kilkanaście prostych kwiatków w dowolnym kolorze i wyciętych z papieru serduszek w podobnych odcieniu oraz lampki choinkowe, które niedawno pewnie schowaliśmy do szuflady. Przyda się rzecz jasna również wazon.

     Gałęzie przyniosłam z lasu – pod drzewami leży ich pełno i jeśli nie ma dużo śniegu z łatwością można je znaleźć (nie trzeba ucinać!). Wybrałam kilka najbardziej rozłożystych sztuk, oczyściłam je z ziemi i suchych liści, a także z nadłamanych końcówek.

     Wazon (lub inne naczynie) najlepiej wypełnić ozdobnym żwirem (jeśli szkło przezroczyste), jeśli nie to wystarczy piasek lub kamienie. Jest to konieczne, jeśli nie mamy ciężkiego wazonu, który sam zapewnia stabilizację.

     Teraz drzewko przyozdabiamy kwiatami wg uznania. Mogą to być niewielkie róże, które bardzo ładnie wyglądają, albo inne proste kwiaty, np. popularne “zawijańce”. Na filmie poniżej (mamy kanał na You Tube z innymi filmami) prezentujemy jak wykonać taki kwiatek tradycyjną metodą.

     Dodatkowo, by podkreślić charakter święta, powiesiłam kilka serduszek wykonanych z kolorowego kartonu. To tylko przykład – naprawdę jest tutaj sporo możliwości i pole do popisu, a kartki można wykorzystać na wierszyki, życzenia, czy do jakiejś gry przy kolacji :)

     Ostatnim elementem jest rozwieszenie na gałęziach niewielkich lampek i zadbanie by kabel nie przeszkadzał – ja przykleiłam go z tyłu wazonu, by nie plątał się po stole. Prace nad ozdabianiem drzewka można zacząć też od lampek, tak jak przy choince, jeśli mamy dużo ozdób. Ja nie zawiesiłam ich dużo, taki wybór i upodobanie :)


kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

wal_08

     Jak widać na ostatnim zdjęciu kwiaty z bibuły można wykorzystać do ozdobnego upięcia organzy lub innego materiału przy stole.

kwiaty z bibuly walentynki

Jak wykonać tradycyjną metodą prosty kwiat?


Powodzenia!
joanna

Komentarze (5) Więcej

Prosty aster – jak go wykonać (instruktaż z ebooka).

joanna, 17.01.2011

Nawet nie kupując całej publikacji “Jak wykonać bukiet kwiatów z bibuły” można skorzystać z darmowego fragmentu, w którym krok po kroku pokazana jest instrukcja wykonania prostego astra do bukietu. Klikając na stronę ebooka w wydawnictwie należy wybrać zakładkę “Fragment” i pobrać plik pdf.
Kliknij tutaj, aby przejść na stronę wydawnictwa.

Poniżej natomiast prezentujemy film instruktażowy.Inne nasze filmy można obejrzeć tutaj.

Kament. wyłącz. Więcej

Bukiet dla fana lotto :)

joanna, 29.10.2010

     Przeglądam zdjęcia bukietów z tych odłożonych “do wstawienia na później” (w domyśle – jak tylko będzie wolna chwila :) i wpadło mi w oko takie cudo…

lotto

     Bukiet jakich wiele, wykonany z elementów prezentowanych w naszym ebooku, ale zamówienie niestandardowe. Bo wśród kwiatków powinno znaleźć się jeszcze miejsce na… kupony Lotto :). A ponieważ te miały dojść później, pierwsza wizja, by poskładać je w jakieś kwiecie, odpadła. Rozwiązaniem okazały się odpowiednio poskręcane w spirale łodyżki pojedynczych kwiatków z perełką. Proste!

     Kupony Lotto to tylko przykład, do bukietu można dołączyć zwinięte życzenia, wierszyki, kartki na cukier :) itp.
Powodzenia!
joanna

Kament. wyłącz. Więcej

Złote róże

joanna, 27.10.2010

     Pomysł na złote róże powstał przypadkiem. Pokazywałam mojemu przyjacielowi zdjęcia zwykłych, czerwonych róż w komórce i bardzo mu się spodobały. Ale zapytał o złote… Takie sobie wyobrażał w swoim nowocześnie – biało-stalowo-skórzanie – urządzonym pokoju :)

     Krepina o złotym kolorze jest dostępna na rynku. Problem z nią tylko taki, że jest jednostronnie farbowana, dość droga i jednak nie taka “metaliczna”, jakby się chciało. Trzeba było uciec się do innego sposobu :)

     Pomocny okazał się tutaj zwykły “złoty” spray, jaki można zakupić w hurtowniach z materiałami dekoracyjnymi, sklepach motoryzacyjnych lub na Allegro. Wykonane przez mamę róże z białej krepy, sztuk 14, spryskałam w piwnicy, a potem wystawiłam na balkon, żeby uleciały szkodliwe opary. Dla fantazji pozostawiłam gdzieniegdzie białe miejsca na listkach i łodygach. Jeśli komuś zależy na pięknym, metalicznym efekcie trzeba niestety przyłożyć się do pryskania i nałożyć przynajmniej ze dwie warstwy.

     Szczególnie imponujący widok przedstawia zebrany bukiet takich złotych róż, niestety mój znajomy porozdzielał je aż na trzy wazony, żeby ozdobić również korytarz :) Przy tej okazji wyszła kolejna rzecz: postawienie kwiatów przy lustrze dosłownie “podwaja” wrażenia wizualne.

     Może warto wypróbować ten pomysł na zbliżające się święta? Zamiast kolejnych szyszek i gałązek świerku obsypać złotem zwykłe róże…
powodzenia, joanna


zlotka_01

zlotka_04

zlotka_02

zlotka_03

Komentarze (2) Więcej