Proste drzewko na walentynki

joanna, 04.02.2011

     Ten pomysł na ozdobę walentynkowego stołu jest tak prosty do wykonania, że mając przygotowane materiały, można poradzić sobie z nim w niecałą godzinę. Do walentynkowego drzewka potrzebne będzie kilka rozłożystych gałęzi (najlepiej brzozowych), kilka lub kilkanaście prostych kwiatków w dowolnym kolorze i wyciętych z papieru serduszek w podobnych odcieniu oraz lampki choinkowe, które niedawno pewnie schowaliśmy do szuflady. Przyda się rzecz jasna również wazon.

     Gałęzie przyniosłam z lasu – pod drzewami leży ich pełno i jeśli nie ma dużo śniegu z łatwością można je znaleźć (nie trzeba ucinać!). Wybrałam kilka najbardziej rozłożystych sztuk, oczyściłam je z ziemi i suchych liści, a także z nadłamanych końcówek.

     Wazon (lub inne naczynie) najlepiej wypełnić ozdobnym żwirem (jeśli szkło przezroczyste), jeśli nie to wystarczy piasek lub kamienie. Jest to konieczne, jeśli nie mamy ciężkiego wazonu, który sam zapewnia stabilizację.

     Teraz drzewko przyozdabiamy kwiatami wg uznania. Mogą to być niewielkie róże, które bardzo ładnie wyglądają, albo inne proste kwiaty, np. popularne “zawijańce”. Na filmie poniżej (mamy kanał na You Tube z innymi filmami) prezentujemy jak wykonać taki kwiatek tradycyjną metodą.

     Dodatkowo, by podkreślić charakter święta, powiesiłam kilka serduszek wykonanych z kolorowego kartonu. To tylko przykład – naprawdę jest tutaj sporo możliwości i pole do popisu, a kartki można wykorzystać na wierszyki, życzenia, czy do jakiejś gry przy kolacji :)

     Ostatnim elementem jest rozwieszenie na gałęziach niewielkich lampek i zadbanie by kabel nie przeszkadzał – ja przykleiłam go z tyłu wazonu, by nie plątał się po stole. Prace nad ozdabianiem drzewka można zacząć też od lampek, tak jak przy choince, jeśli mamy dużo ozdób. Ja nie zawiesiłam ich dużo, taki wybór i upodobanie :)


kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

kwiaty z bibuly walentynki

wal_08

     Jak widać na ostatnim zdjęciu kwiaty z bibuły można wykorzystać do ozdobnego upięcia organzy lub innego materiału przy stole.

kwiaty z bibuly walentynki

Jak wykonać tradycyjną metodą prosty kwiat?


Powodzenia!
joanna

Komentarze (5) Więcej

Mini-choinki z bibuły

joanna, 06.12.2010

     Mini-choinki z bibuły ozdobione perełkami są jeszcze w fazie eksperymentów i kombinacji :) Pomysł na nie pojawił się znienacka ;)


choinka

Komentarze (2) Więcej

Takie serce…

joanna, 10.11.2010

     Niestety jest faktem, że wszelkie nowinki i materiały deco przychodzą do nas z opóźnieniem. Zwykle najpierw na rynku pojawiają się publikacje obcych autorów, jak to było ze sznurkiem twist-art, a dopiero potem wszyscy szukają owego sznurka i niestety ze smutkiem stwierdzają, że jedynym wyjściem jest sprowadzenie go na własną rękę z zagranicy.

     Choć hurtownie materiałów dekoracyjnych i florystycznych radzą sobie całkiem nieźle (przynajmniej w Zielonej Górze nie narzekamy), to wciąż brakuje sklepów z asortymentem dla… no na przykład… majsterkowiczów-amatorów(?). Ale nie chodzi o deseczki, heble, i poradnik Słodowego “Zrób to sam”, tylko o półprodukty dla amatorów-dekoratorów… – to chyba będzie najwłaściwsze określenie :)

     Kolorowe papiery, kartony, włóczki, nici, ozdobne guziki, kamienie, koraliki wszelkiego rodzaju, ozdoby naklejane, dłuta, farby, bibuła, bawełniane woreczki, pędzle, druty, podstawy do wianków, stroików, kanwy, wreszcie formy styropianowe i plastikowe… i wiele, wiele więcej…

     Mam taki sklep w Berlinie, w którym łatwo zostawić kilkadziesiąt euro przy jednej wizycie. Kiedyś jeździłam tam po kamienie i koraliki, ostatnio odkryłam bogactwo produktów, które można wykorzystać przy kwiatach z bibuły. Chodzi głównie o różnego rodzaju formy styropianowe (wielkie kule, okręgi, serca, gwiazdy) oraz plastikowe otwierane formy, które nadają się do zawieszenia na ścianie lub oknie. Wyobraźnia podsuwa wiele pomysłów, niestety bez tych produktów nie do zrealizowania… Ale może ktoś zainteresuje się i zacznie je sprowadzać również do Polski?

     Poniżej, jeden z takich pomysłów, na inne na razie nie ma czasu :)


serce_01

serce_03

serce_02

Komentarze (1) Więcej

Wazony z papieru i sznurka

joanna, 29.10.2010

     Jakiś czas trafiłam na ciekawe publikacje, jak wykonać wazony i ozdoby z papierowych pasków. Dokładnie ze zrolowanych pasków z pociętej gazety. Wariacje na temat wyglądały na niesłychanie proste do wykonania, w praktyce już nie tak bardzo…
     Moje pierwsze dzieło to raczej taka próbka, czy to w ogóle funkcjonuje i jak. Efekt poniżej :)


wazon

Żeby sobie poprawić nieco humor, kolejny wazon powstał na drucianym szkielecie, a papierowe paski zastąpił sznurek typu twist-art.


wazon_02

     Zdjęcia trzeciego i jak na razie ostatniego dzieła nie posiadam. Dołączę wkrótce. Dość powiedzieć, że wazon przypomina kształtem ten pierwszy, ma ponad metr wysokości i był “pleciony” na tekturowym szablonie, który potem wyciągnęłam.
     Zdjęciom z publikacji przyglądam się nadal, próbując rozgryźć w czym rzecz, a tymczasem sąsiedzi mają spokój z walającymi się po całej klatce schodowej gazetkami reklamowymi z marketów :).
joanna

Kament. wyłącz. Więcej

Bukiet dla fana lotto :)

joanna, 29.10.2010

     Przeglądam zdjęcia bukietów z tych odłożonych “do wstawienia na później” (w domyśle – jak tylko będzie wolna chwila :) i wpadło mi w oko takie cudo…

lotto

     Bukiet jakich wiele, wykonany z elementów prezentowanych w naszym ebooku, ale zamówienie niestandardowe. Bo wśród kwiatków powinno znaleźć się jeszcze miejsce na… kupony Lotto :). A ponieważ te miały dojść później, pierwsza wizja, by poskładać je w jakieś kwiecie, odpadła. Rozwiązaniem okazały się odpowiednio poskręcane w spirale łodyżki pojedynczych kwiatków z perełką. Proste!

     Kupony Lotto to tylko przykład, do bukietu można dołączyć zwinięte życzenia, wierszyki, kartki na cukier :) itp.
Powodzenia!
joanna

Kament. wyłącz. Więcej